A intrat în hol. De acolo a fugit în baie. Apoi în dormitor. Imediat, zbâști, în bucătărie, în living și din nou pe hol. A deschis dulapul. Apoi a deschis frigiderul. În cele din urmă a ridicat și capacul scannerului.
Din toate locurile a adunat câte o bucată de hârtie. Când le-a avut toate, fata le-a întins pe masă și a făcut puzzle-ul. Era o scrisoare! Ca un sadic, ca un criminal în serie, i-o lăsase împrăștiată peste tot.
Așa a aflat cât îi lipsea. Din hol, din dormitor, din baie, din bucătărie, din living. Nu, nu și din frigider.
Lucian Cremeneanu
Exclam: Textul e fain, fain! și totuși Toma mă înghiontește să dau funcția de numărare. Măi să fie! Nici un cuvânt nu lipsea, exact 100. Felicitări! Mi-ai ucis îndoiala ca un criminal în serie.
Acum mă roade: Să mă declar sau nu? și cum s-o zice: fan sau fană?
ApreciazăApreciază
Declară-te fa(i)nă. E cel mai singur! Mulţumesc. 🙂
ApreciazăApreciază
Dacă așa dorește autorul, făină să fie 🙂
ApreciazăApreciază